Trešdienas instruktāžas laikā sacīja ķirurgs ģenerālis Viveks Mērtijs.
Pagaidām nav datu par to, vai cilvēkiem, kuri saņēma vienas devas J&J vakcīnu, ir nepieciešama otrā pote.
Sazinieties ar Kārenu Veintraubu pa e-pastu [email protected] un Elizabeti Veisu uz [email protected].
Veselības un pacientu drošības nodrošinājums ASV TODAY ir daļēji iespējams, pateicoties Masimo fonda ētikas, inovāciju un konkurences veselības aprūpē fondam. Masimo fonds nesniedz redakcionālu ieguldījumu.
Gads, kas bija pilns ar sociālo distancēšanos, masku nēsāšanu, roku mazgāšanu un uzturēšanos mājās, lai novērstu koronavīrusa izplatību, padarīja 2020.-2021.gada gripas sezonu praktiski neesošu.
Sabiedrības veselības un klīniskās laboratorijas ziņoja par 2038 gripas gadījumiem sezonā no 2020. gada 27. septembra līdz 2021. gada 24. aprīlim, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Aģentūra lēsa, ka 2019.–2020. gada sezonā ar gripu slimoja aptuveni 38 miljoni cilvēku.
"Tas ir bijis pārsteidzošs gads," sacīja Dr. Džons Svarcbergs, Kalifornijas Universitātes Bērklijas Sabiedrības veselības skolas infekcijas slimību emeritētais profesors. "Visu gadu laikā, kad esmu bijis gripas vērotājs… es nekad neko tādu neesmu redzējis."
Locītavu veselība ir laimīgas, aktīvas dzīves pamats. Investējiet savā labklājībā, izmēģinot mūsu papildinājumu vietnē https://hondrostrong-website.com/lv/ .
Lai gan zemā saslimstība ar gripu neapšaubāmi ir laba lieta, tas rada jautājumus par gaidāmo gripas sezonu un to, kā vakcīna izskatīsies rudenī.
Divas reizes gadā – reizi februārī un vienu reizi septembrī – Pasaules Veselības organizācija tiekas ar veselības ekspertiem, lai pārskatītu pagājušās sezonas gripas datus. Kopā viņi prognozē četrus visbiežāk sastopamos celmus gaidāmajā gripas sezonā un iesaka, ko ražotājiem vajadzētu iekļaut nākamajā vakcīnā.
Šogad pētnieki strādā ar ļoti maz datu, jo starptautiskie centieni palēnināt koronavīrusa pandēmiju krasi samazināja gripas gadījumu skaitu visā pasaulē.
"Parasti un diemžēl mums ir daudz datu, uz kuriem balstīt nākamā gada gripas vakcīnas," sacīja Swartzberg. "Taču šogad mums to nav daudz."
Pamatojoties uz pieejamajiem datiem, PVO ieteica gripas vakcīnu, kas ir līdzīga pagājušās sezonas vakcīnai, viņš teica: "tas ir loģiski, jo ļoti nelielai daļai (cilvēku) uz šīs planētas izveidojās imunitāte pret pagājušā gada celmiem."
Kvadrivalentā vakcīnā, kas satur četrus gripas celmus, PVO ieteica vakcīnu ražotājiem saglabāt divus B celmus un nomainīt divus A celmus, sacīja Dr. Gregs Silvestrs, Seqirus, uz šūnām balstītu gripas vakcīnu ražotāja, kas atrodas Ziemeļkarolīnā, galvenais medicīnas darbinieks. .
Gripas gadījumu trūkumam pagājušajā sezonā nevajadzētu ietekmēt gaidāmo gripas sezonu, sacīja Swartzberg. Tas, ka daudzi cilvēki nesaslimst neparastas gripas sezonas laikā, nenozīmē, ka viņu imūnsistēma ir novājināta un nav gatavi normālai sezonai.
"Tas nav tā, ka tas, kas tevi nenogalina, padara stiprāku," viņš teica. "Mums nav regulāri jāsaskaras ar gripu un jāsaslimst, lai iegūtu spēcīgāku imūnsistēmu."
Ir grūti izteikt citas prognozes par 2021.–2022. gada gripas sezonu, jo īpaši tāpēc, ka valsts turpina cīnīties ar koronavīrusa gadījumiem, kas katru dienu ir aptuveni 50 000 jaunu gadījumu, liecina CDC.
Nav zināms, vai štatu atsākšana izraisīs sliktu gripas sezonu, sacīja Silvestrs, "taču mums vajadzētu būt tam gataviem."
Swartzberg cer, ka pandēmija ir iemācījusi amerikāņiem par sabiedrības veselības nozīmi un to, kā drošības pasākumus var izmantot citiem vīrusiem, ne tikai SARS-CoV-2.
"Ja mēs pietiekami daudz mācīsimies no šīs COVID pandēmijas, varbūt visi vienmēr valkās maskas, ja viņiem ir iesnas… varbūt uzņēmumi ļaus viņiem palikt mājās un nepiespiest viņus nākt uz darbu," viņš sacīja. "Tas patiešām varētu padarīt mūs daudz veselīgākus."
Sekojiet Adriannai Rodrigesai pakalpojumā Twitter: @AdriannaUSAT.
Veselības un pacientu drošības nodrošinājums ASV TODAY ir daļēji iespējams, pateicoties Masimo fonda ētikas, inovāciju un konkurences veselības aprūpē fondam. Masimo fonds nesniedz redakcionālu ieguldījumu.
Staci Mārtina atkal iepērkas tiešsaistē tiešsaistē.
Viņa ir pilnībā vakcinēta, taču uzskata, ka sevi un ģimeni apdraud COVID-19 risks. Viņai ir hroniska slimība, un mājā ir nevakcinēts bērns, un gadījumu skaits viņas mājās Virdžīnijabīčā, Virdžīnijā, strauji pieaug.
Viņu īpaši satrauc pētījumi, kas liecina, ka vakcinētiem cilvēkiem, ja viņi saslimst, var rasties ilgstošas veselības problēmas, tāpēc viņa rūpīgi vēro sava štata COVID-19 datu informācijas paneli. Tas liecina, ka “izrāvienu” gadījumi ir tikuši uz augšu.
"Tagad esmu vairāk noraizējies," sacīja Mārtins, 50. "Mēs daudz neejam ārā."
Viņai nav taisnība, ka uztraucas.
Kopš pandēmijas pirmajām dienām sabiedrības veselības amatpersonas amerikāņiem teica, ka vakcinācija ir ceļš atpakaļ uz normālu dzīvi, taču ceļš uz priekšu ir kļuvis mazāk skaidrs. Lai gan Covid-19 vakcīnas tika piegādātas rekordīsā laikā, vakcīnas glābšanas solījumu izjauca iesakņojusies vilcināšanās, novājināta imunitāte un mežonīgi lipīga mīklainā vīrusa mutācija, kas izraisa slimību.
Trīs Slimību kontroles un profilakses centru trešdien publiskotie pētījumi uzsver jauno realitāti: izrāvienu infekcijas notiek biežāk, nekā ziņots iepriekš.
"Jaunākie dati liecina, ka aizsardzība pret vieglu un vidēji smagu slimību laika gaitā ir samazinājusies," trešdienas brīfingā sacīja ASV ķirurgs ģenerālis Viveks Mērtijs. "Tas, iespējams, ir saistīts gan ar imunitātes pavājināšanos, gan ar plaši izplatītā delta varianta spēku."
Vairāku iemeslu dēļ nav iespējams precīzi zināt, cik izplatītas infekcijas ir visā valstī. Daudzi gadījumi ir asimptomātiski vai pietiekami viegli, lai cilvēki atteiktos no testēšanas, un Amerikas Savienotās Valstis nekādā veidā neizseko pēcvakcinācijas infekcijām.
Amerikāņi lido akli.
"Izsekošanas mainīgums ir visur," sacīja Dr. Ēriks Topols, Scripps Research pētniecības viceprezidents Lajolla, Kalifornijā, un atklāts rakstnieks par Covid-19. "Tas ir pilnīgi haotisks."
Šie skaitļi var arī palīdzēt vakcinētajiem cilvēkiem pieņemt apzinātus lēmumus par savu risku, sacīja Topols.
"Lielākā daļa cilvēku domā, ka, ja esat pilnībā vakcinēts, jums ir labi," viņš žēlojās.
Izplatoties ļoti lipīgajam delta variantam un pieaugot saslimšanas gadījumiem, vakcinētajiem cilvēkiem ir jāpārkalibrē viņu dzīvesveids, ASV TODAY sacīja vairāki eksperti. Tas nozīmē atgriezties pie maskēšanas, sociālās distancēšanās un izvairīties no liela pūļa.
Delta ir nepieciešama “aizsardzības pakāpe”, sacīja Dr. Lūsija Hortone, Kalifornijas Universitātes Sandjego infekcijas slimību speciāliste. Viņa salīdzināja pašreizējās Covid-19 vakcīnas ar lietussargu un agrākos vīrusa variantus nosauca par lietusgāzi.
Delta, viņa teica, ir "viesuļvētra".
Cik efektīvas ir COVID vakcīnas pret delta variantu?
Jaunākie CDC pētījumi parādīja, ka Pfizer-BioNTech un Moderna mRNS vakcīnas var nebūt tik efektīvas pret delta variantu salīdzinājumā ar sākotnējo vīrusu, tādējādi pastiprinot Baidena administrācijas lēmumu sākt COVID-19 revakcinācijas šāvienu lielākajai daļai amerikāņu šoruden.
Vienā pētījumā pētnieki atklāja, ka vakcīnu efektivitāte pret infekcijām no 3. maija līdz 25. jūlijam samazinājās no 91,7% līdz 79,8%, jo delta variants dominēja gadījumos Ņujorkā.
Citā aģentūras publicētajā pētījumā konstatēts, ka abas mRNS vakcīnas bija 74,7% efektīvas pansionāta iemītniekiem visā valstī no marta līdz maijam, bet aizsardzība no jūnija līdz jūlijam samazinājās līdz 53,1%, arī delta variantam palielinoties.
Lai gan ir skaidrs, ka infekciju izrāvienu skaits pieaug, pētījumi liecina, ka hospitalizāciju skaits saglabājās nemainīgs, kas liecina, ka vakcīnas turpina izturēt pret smagām slimībām.
"Kad viņi nonāk slimnīcā, viņiem var būt nepieciešams nedaudz skābekļa, dažas dienas slimnīcā, varbūt nedaudz IV šķidruma, ja viņi ir dehidrēti, un tad viņi dodas mājās," sacīja infekciozā daktere Eimija Edvardsa. slimību speciālists un infekciju kontroles asociētais direktors universitātes slimnīcās Rainbow Babies un bērnu slimnīcā Klīvlendā.
"Jūs ļoti reti dzirdat par kādu, kam ir izrāviens COVID, izmantojot ventilatoru," viņa sacīja.
Kopumā lielākā daļa infekciju ir asimptomātiskas vai vieglas, sacīja Minesotas universitātes infekcijas slimību profesors Dr. Deivids Bulvērs, kas daļēji izskaidro, kāpēc ir grūti izsekot šādiem gadījumiem.
"Pat "viegli" COVID-19 gadījumi var būt diezgan nožēlojami un nepatīkami," viņš teica. "Svarīgi, lai arī tie ir nepatīkami, tie parasti nav dzīvībai bīstami."
Cik izplatītas ir izrāvienu infekcijas?
CDC maijā pārtrauca izsekot ne tikai tām infekcijām, kas izraisa hospitalizāciju vai nāvi. Pirms tam aģentūra publicēja ziņojumu, kurā norādīts, ka no aptuveni 12 miljoniem cilvēku, kas vakcinēti no janvāra līdz aprīlim, pilnībā vakcinētajiem ir notikušas 10 262 infekcijas. Tomēr atklājumi bija pirms delta varianta pieauguma.
"Iemesls, kāpēc CDC ir samazinājies infekcijas, ir tas, ka tām ir patiešām grūti konsekventi sekot," sacīja Mičiganas Universitātes Sabiedrības veselības skolas epidemioloģijas profesors Arnolds Monto. "Jūs varat mēģināt to kvantitatīvi noteikt, bet … precīza kvantifikācija būs ļoti sarežģīta."
Viņš teica, ka regulāra uzraudzība var radīt neprecīzus rezultātus, jo izplatīta ir asimptomātiska infekcija un pārnešana. Pētījumi varētu sniegt precīzākus secinājumus, taču tie var būt neobjektīvi, jo brīvprātīgie dalībnieki, protams, vairāk izvairās no riska, kā rezultātā tiek iegūti rezultāti, kas nav reprezentatīvi valsts mērogā.
Lielāko daļu veselības ekspertu mulsina nevis tas, ka notiek revolucionāras infekcijas, bet gan tas, ka amerikāņi par tām ir tik pārsteigti. Viņi saka, ka jau no paša sākuma bija visaptverošs pārpratums par Covid-19 vakcīnām.
"Cilvēkiem radās tāds pārcilvēcisks iespaids," sacīja Dr. Ārons Glats, infekcijas slimību speciālists Sinaja kalna dienvidnassau Ņujorkā. "Jūs joprojām varat saslimt ar COVID-19, taču pastāv daudz mazāka iespēja saslimt, un pat tad, ja jūs to saslimsit, maz ticams, ka tas būs smags gadījums."
Šķiet, ka vienīgie izņēmumi ir cilvēki ar novājinātu imūnsistēmu, cilvēki ar citām būtiskām veselības problēmām vai ļoti veci cilvēki. Pretējā gadījumā lielākā daļa hospitalizāciju un nāves gadījumu notiek starp nevakcinētajiem.
"Šobrīd manā ICU nav neviena vakcinēta cilvēka," sacīja Glats, Amerikas Infektoloģijas biedrības biedrs.
Kāda veida vakcīna pret COVID-19 galu galā būs nepieciešama?
Joprojām nav zināms, kāds vakcīnu grafiks būs nepieciešams, lai aizsargātu pret COVID-19.
Vakcīnas mēdz iedalīt divās grupās. Daži sastāv no divu vai trīs šāvienu sērijas, kas tiek veiktas mēnešu vai gadu laikā. Līdz sērijas beigām viņi vienreiz un uz visiem laikiem iemāca ķermenim cīnīties ar noteiktu slimību. Tā darbojas vakcīnas pret masalām, poliomielītu un B hepatītu.
Vakcīna pret gripu ir jālieto katru gadu, jo vīruss pietiekami mutē, tāpēc vienmēr ir nepieciešamas jaunas vakcīnas, lai ar to neatpaliktu.
Divu mRNS COVID-19 vakcīnas devu saņemšana ar trīs līdz četru nedēļu intervālu un pēc tam vienu pēc astoņiem mēnešiem ir salīdzināma ar grafiku difterijas, stingumkrampju un garā klepus gadījumā. Taču vēl nav skaidrs, vai jaunais grafiks būs pēdējais, kas nepieciešams cīņai ar COVID-19.
"Tas ir jauns vīruss, tāpēc mēs nezinām. Mums būs jāturpina izsekot un pēc vajadzības veikt izmaiņas,” sacīja Dr. Valters Orenšteins, Emory Vaccine Center asociētais direktors un bijušais CDC imunizācijas programmas direktors. "Mums ir jāredz, vai palielinās vakcīnu neveiksmju skaits un vai pieauguma iemesls ir vīrusa mutācija vai cilvēka imunitātes samazināšanās."
Skaidrības trūkums šajā brīdī nav pārsteidzošs, sacīja Orenšteins, kura vēsture ar vakcīnām aizsākās veiksmīgiem centieniem iznīcināt bakas 1970. gados.
"Cilvēki ir neapmierināti ar izmaiņām, taču tās nāk, jo ir jauna informācija," viņš teica. "Šis ir pilnīgi jauns vīruss, un mums līdz šim nebija pieredzes ar to. Nav tā, ka mums būtu bijuši gadu desmiti, lai to pētītu."
Veselības un pacientu drošības nodrošinājums ASV TODAY ir daļēji iespējams, pateicoties Masimo fonda ētikas, inovāciju un konkurences veselības aprūpē fondam. Masimo fonds nesniedz redakcionālu ieguldījumu.